X
تبلیغات
زولا
دوشنبه 1 تیر 1388 ساعت 11:12 ق.ظ


این روزها همه همسایه های ایران واقعات ایران را دنبال می کنند. این خوب است که در برابر انچه که در همسایگی ما می گذرد بی تفاوت نباشیم. ایران یک کشور مستقل است اما ایرانی ها بخشی از گروه انسانی این منطقه و در نهایت جهان است و کسی نمی تواند ایران را و انچه دران می گذرد  را تنها به ایرانی ها وگذار کند و انچه بر ایرانیان می گذرد را حتا محکوم هم نکند. 


رژیم جمهوری اسلامی ایران ، رژیم بیرحمی است. این رژیم بیرحم تر ازان است که حتا خود ایرانی ها تصورش را می کردند. اما عمر این رژیم کم کم به پایانش نزدیک می شود. خون ایرانی های که این چند روز کشته شده اند در واقع  آغاز مرگ این رژیم بیرحم را نوید می دهد.  


اعتراضات این روزها چرخش عظیمی در تاریخ سیاسی ایران را شکل می دهند. پیروزی در حالیکه از  ان ایرانیان معترض است، شدیدا به ادامه مقاومت وابسته است. هر گونه عقب نشینی حلقه های اهنین رژیم  را بر دست و پا و گلوی ایرانیان تنگ تر خواهد کرد. انچه در تظاهرات تا حال پرداخته شده در برابر باختی که از عقب نشینی حاصل خواهد شد هیچ هیچ خواهد بود.


موقف ناظر جامعه ی بین المللی در برابر ایران قابل ستایش است. مثل این است که جامعه بین المللی بر انچه در ایران می گذرد و بر نگرانی های روشنفکران ایرانی وقوف خوبی دارد. هر نوع دخالت دراین جریانات از طرف کشور های خارجی بر روند جاری تاثیر ناگواری خواهد داشت....  اما همدردی با ایرانیان وظیفه انسانی ماست. چون ایرانیانی که کشته شده اند هیچ گناهی نکرده اند و تنها خواستار حق شان و شفافیت در انتخابات بوده اند. del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo