X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
سه‌شنبه 20 اسفند 1387 ساعت 09:55 ق.ظ

 طبق خبر های غیر رسمی ٬‌ حکم حبس ۲۰ ساله برای پرویز کامبخش از طرف ستره محکمه تایید شده است. خوب توقعی هم نداشتیم که محکمه ان حکم را تایید نمی کند. یک امید واهی که داشتیم ملاحظات سازمان های حقوق بشری و اعمال فشار کشورهای خارجی بر دولت بود که انهم نه واقعن وجود داشت و دارد و نه اگر گاهی وجود داشته ٬ به درستی دنبال شده است.


حبس پرویز کامبخش یک پیام خطرناک برای نسل ما دارد. ان پیام این است که ما برای زندگی دراین کشور هیچ ضمانتی نداریم. ممکن است هر کدام ما به سرنوشت کامبخش دچار شویم و هیچ کسی هم ما را نجات داده نخواهد توانست.


این روزها تپ و تلاشهای در دولت در جریان است برای ازادی تعدادی از اعضای طالبان که در زندان های افغانستان بسر می برند. استدلال برای ازادی این گروه از طالبان  این است که تعدادی زیادی از انها در وضعیت کاملن غیر انسانی نگه داشته می شوند و تعداد بینایی شان را از دست داده اند و توانمندی فزیکی برای ایجاد خطر به دولت ندارند و دولت نباید انها را در زندان نگه دارد.


خوب. در کشوری که تعدادی حتا در شورای امنیت ملی طرفدار ازادی بدون محاکمه اعضای گروه تروریستی و فاشیست طالبان اند و برای اینکار شب و روز تلاش می کنند ٬ چگونه می توان انتظار داشت محاکمه پرویز عادلانه باشد؟


حقیقت امر این است که کشور من جای فوق العاده امنی برای طالبان است و جای فوق العاده نا امن برای کسانی است که مخالف طالبان اند.  جنگ دولت افغانستان با طالبان بزرگترین دروغ سیاست در افغانستان است. حکم دولت  افغانستان بر علیه کامبخش صریحن یک حکم طالبانی است. ظاهرن هیچ کسی با این حکم مشکل ندارد. اکثریت مطلق مردم ما باور دارند که کامبخش سزاوار این مجازات است.


وضع ما واقعن خراب است. دولت به اصطلاح ضد طالبانی کرزی متجاوزین جنسی به یک کودک را به ۱۶ سال حبس محکوم می کند اما پخش کننده یک مقاله انتقادی در باره دین را به ۲۰ سال زندان محکوم می کند. این مثال ٬‌ بیانگر  وضعیت حقارت بار انسان در جامعه .... ماست. این یک داستان کوچک از تراژیدی نسل بی بنیاد ماست. نسل که انگار حرامزاده بدنیا امده است و هیچ رسمیتی در جامعه اش ندارد. نسلی که مخالف دادگاه طالبانی نظام سیاسی جامعه اش٬  بر انسانیت تاکید می کند و به بهروزی انسان و امنیت او در جامعه و به رهایی او از اندیشه ها و محاکم طالبانی و استبداد عقیدتی فکر می کند.


روند روزگار  زیر سایه دموکراسی دروغین در جامعه ما شدیدن منفی و بر ضد نسل ماست. طالبان بدون محاکمه از زندان در حال ازاد شدن اند  و پرویز کامبخش  طبق حکم محکمه به جای انها به زندان می رود. این علامه خوبی از روند روزگار در کشور ما نیست. باید به فکر راه و چاره ی شد.

--

اشاره: قسمت های ازین یادداشت بنابر ملاحظاتی به اصطلاح اصلاح شد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo